Kelime Sayacı

Enter your text/paragraph here:Result

Total Words: 0 | Total Characters: 0


About Kelime Sayacı

Kelime Sayacı; isminden de anlaşılacağı üzere, bir metinde kaç adet kelime olduğunu öğrenmek amacıyla kullanılan ve basit bir araç gibi görünse de içeriklerin daha kaliteli, daha ilgi çekici, etkili ve özellikle de SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dostu hale gelmesinde çok kritik bir görevi haiz olan uygulamadır. İsmi her ne kadar sadece kelime odaklı olsa da bu araçlar, toplam kelimenin yanı sıra toplam karakter, harf, cümlei paragraf ve buna benzer sonuçların öğrenilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir.

Kelime sayacı uygulaması, birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Sadece internet sitesine içerik üreten kullanıcılar değil, aynı zaman kitap, tez, makale ve buna benzer dokümanlar yazan öğrenci, araştırmacı, gazeteci vb gibi kullanıcılar da bu uygulamardan aktif şekilde faydalanmaktadır. Neredeyse tamamı ücretsiz olarak sunulan bu uygulamaları, internette rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Fakat, bu noktada, sizlere hatasız sonuç verecek ve sonuçlarına her daim koşulsuz güvenebileceğiniz bir  kelime sayacı programını kullanmanızı tavsiye ederiz. Biz size online sunduğumuz kelime sayacı ile ücretsiz biçimde sonuca ulaşabilme imkanı sunuyoruz. Tek yapmanız gereken metni sayfaya yapıştırmak. Araç otomatik olarak çalışıyor ve anında sonuca ulaşmanız sağlanıyor.

Kelime Sayacı Nasıl Çalışır?

Kelime sayacı kullanımı çok basittir. Sayacın olduğu internet sayfasına gittiğiniz zaman, genel olarak sizi, içerisine metin yazabileceğiniz bir panel ve üzerine tıkladığınızda analizi gerçekleştirmenizi sağlayacak bir buton karşılamaktadır. Metininizi bu panele yazıp panelin hemen altında, üstünde veya yanında bulunan butona tıkladığınız zaman sonuçlar sadece birkaç saniye içerisinde karşınıza çıkacaktır.

Kelime Sayısı Hangi Durumlarda Önemlidir?

Bir metnin başarılı ve profesyonel bir şekilde hazırlandığını teyit etmek amacıyla kullanılan en temel parametrelerden biri şüphesiz metinde kullanılan kelime sayısıdır. Gereğinden uzun veya kısa olarak yazılan yazıların okuyucuların ilgisini çekmesi beklenemez. Bunun yanında, özellikle bir internet siteniz varsa ve bu siteyi SEO açısından yüksek performanslı bir hale getirmek istiyorsanız kelime sayacı uygulamalarını sık sık ziyaret etmeniz gerekiyor demektir. Bunun yanında, cümlelerdeki ortalama kelime sayısı ve hangi kelimenin ne yoğunlukta geçtiğini öğrenmek ve en sık kullanılan kelimeleri veya kelime öbeklerini tespit etmek amacıyla kelime sayacı araçlarından faydalanılabilir.

Karakter Sayısı Hangi Durumlarda Önemlidir?

Kelime sayacı uygulamalarının birçoğu metninizdeki toplam karakter sayısını da sizler için hesaplayabilmektedir. Bu noktada öğrenilmek istenen karakter sayısı türünün (boşluklu, boşluksuz vs) doğru belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Karakter sayısının da tıpkı kelime sayısı gibi önem arz ettiği durumlarda, yine kelime sayısını öğrendiğiniz şekilde, sadece saniyeler içinde metninizdeki toplam kaç adet karakter olduğun da öğrenebilirsiniz. Kelime sayacı uygulamaları, ücretsiz ve çevrimiçi kullanım imkanı sunmasının yanında, bu yönüyle de çok pratik araçlardır.